Białystok to stolica Podlasia. Znajduje się wśród 1779 ha lasów – Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Białowieskiej. Ze względu na swoje położenie jest nazywany „zielonymi płucami Polski” – aż 32 proc. powierzchni zajmują tereny zieleni. Od kilku lat Białystok zyskuje na znaczeniu również w branży magazynowej. Dowiedz się, jakie ma atuty.

Białystok, stolica województwa podlaskiego, w ostatnich latach stał się atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców poszukujących lokalizacji dla swoich magazynów. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć wynajem magazynu właśnie w tym mieście.

Wynajem powierzchni magazynowych Białystok – zalety

Doskonała lokalizacja. Białystok jest położony w strategicznym miejscu na mapie Polski, blisko granicy z Białorusią. Daje to możliwość prowadzenia handlu z krajami wschodnimi oraz zapewnia dobre połączenie z resztą kraju.

Rozwinięta infrastruktura. W regionie Białegostoku ciągle rozbudowywana jest infrastruktura drogowa i kolejowa. Dzięki temu przedsiębiorcy mają łatwy dostęp do kluczowych tras transportowych.

Koszty. Wynajem powierzchni magazynowej w Białymstoku jest często korzystniejszy cenowo w porównaniu z innymi większymi miastami w Polsce – jak m.in. Warszawa czy Wrocław. Niższe koszty związane z wynajmem przekładają się na niższe koszty działalności.

Dostępność wykwalifikowanej kadry. Białystok, jako duże miasto akademickie, gwarantuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników, zarówno w obszarze logistyki, jak i innych branż. Nie brakuje także siły roboczej, czyli pracowników fizycznych.

Powierzchnie magazynowe – Białystok. Zrównoważony rozwój

Białystok stawia na ekologiczne i zrównoważone rozwiązania w wielu dziedzinach, co przyciąga firmy dbające o środowisko i poszukujące miejsc, które podzielają te wartości. Kwestie ekologii stają się coraz ważniejsze – liczni najemcy zwracają uwagę na zastosowane w danym obiekcie rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne magazyny na wynajem – Białystok prężnie rozwija swoją ofertę.

Magazyny – Białystok. Inwestycje w sektor logistyczny

W ciągu ostatnich lat zwiększył się napływ inwestycji w sektor logistyczny w regionie Białegostoku. Dzięki temu powstało wiele nowoczesnych centrów logistycznych i magazynów, które oferują najwyższy standard usług.

Lokalne władze są otwarte na współpracę z przedsiębiorcami i oferują różnego rodzaju ulgi i wsparcie dla nowych inwestycji. Przyczynia się to do stworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu, a przede wszystkim znacznie ułatwia rozpoczęcie tu działalności.