Aby zadbać o odpowiednią pielęgnację paznokci, potrzebne są różne akcesoria i produkty. Wiele zależy też od wyboru metody manicure – hybryda, żel, akryl czy metoda tradycyjna. Sprawdź, co trzeba skompletować.

Podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci

Do podstawowych akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji paznokci zalicza się pilnik, polerka oraz frezarka. Pilnik służy do przycięcia i ukształtowania krawędzi paznokcia, polerka do wygładzenia powierzchni paznokcia i przygotowania go do nałożenia lakieru, a frezarka do precyzyjnego przycinania i usuwania skórek oraz zgrubień na paznokciach.

Primer. W przypadku bardziej zaawansowanej pielęgnacji paznokci, może być również potrzebny primer do paznokci, który służy do poprawy przyczepności lakieru do paznokcia i przedłużenia trwałości manicure.

Pilnik do paznokci. Bloczek polerski i pilniczek to podstawa każdego manicure. Pilnik powinien mieć różne gradacje, aby umożliwić precyzyjne ukształtowanie paznokcia. Polerka do paznokci z kolei powinna być wykonana z delikatnego materiału, który nie uszkodzi płytki paznokcia podczas polerowania.

Bloczek polerski sprawdza się jako narzędzie do matowienia płytki paznokcia w trudno dostępnych miejscach. Używa się go przed zabiegami stylizacji. To podstawowe narzędzie pracy stylistki paznokci – do opracowania żelu i akrylu, ale też do tradycyjnego manicure.

Frezarka do paznokci. Jest to urządzenie elektryczne, które może być używane do precyzyjnego przycinania i modelowania paznokci oraz usuwania skórek i zgrubień na paznokciach. Frezarka jest wielofunkcyjnym urządzeniem kosmetycznym – pomaga szybciej i skuteczniej wykonać zabiegi zarówno manicure, jak i pedicure.

Dobiera się do niej odpowiednie frezy, które poszerzają zakres jej możliwości. Frezarką można skrócić paznokcie, nadać im wybrany kształt, usunąć zrogowaciały naskórek wokół paznokci.

Pochłaniacz pyłu do paznokci. Warto kupić specjalistyczny pochłaniacz pyłu do paznokci, bo zdecydowanie ułatwi on pracę nad stylizacją i zadba o zdrowie manicurzystki.

Pędzelki do zdobień. Zestaw pędzelków pomoże wykonać różne zdobienia artystycznym duszom. Pędzelki dobrej jakości ułatwią i przyspieszą pracę. Ważne jest dopasowanie ich rodzaju i wielkości do techniki i efektu, na którym nam zależy. Piękne zdobienia to efektowny sposób na ożywienie manicure.

Inne przybory do manicure. Do podstawowych przyborów kosmetycznych należą też cążki i kopytka do skórek, waciki bezpyłowe, rękawiczki, podkładki pod dłonie, radełka czy oliwki nawilżające. Są to elementy do przygotowania płytek paznokci do dalszej pracy.